BEVKOVO PRIZNANJE

Objavil Deja Razpet dne

Taborniki smo prejeli Bevkovo priznanje za 25 let izvajanja taborniškega programa v Občini Cerkno in s tem skrb za vzgojo mladih v avtonomne, angažirane, solidarne in odgovorne posameznike ter delovanje pri civilni zaščiti. Naši vodniki že več kot 25 let skrbijo za izvajanje taborniškega programa v občini, s čimer vzgajajo mlade v odgovorne posameznike. To počnemo skozi tedenske sestanke, ki jih organizirajo mladi prostovoljci. Dopolnjujemo sistem formalnega izobraževanja, saj spodbujamo samospoznavanje, željo po odkrivanju, raziskovanju in vedenju. Tako člani našega društva tabornikov nagovarjamo želje in potrebe, ki jih mladi drugje težko izpolnijo. Vsako leto pripravimo več kot deset izletov in dogodkov. Najpomembnejši taborniški akciji sta taborjenje in zimovanje. Na taborjenju imajo otroci priložnost, da se navajajo na samostojnost in prevzemanje odgovornosti za svoja dejanja. Taborjenje omogočamo vsem otrokom v občini. Dejavni smo tudi v kriznih razmerah, kjer delujemo kot aktivni steber civilne zaščite, saj Zveza tabornikov Slovenije svoje člane organizira v enote za postavitev začasnih bivališč. Naši člani ekipe za postavitev zasilnih bivališč so prvič sodelovali leta 2007 ob katastrofalnih poplavah v Cerknem in Železnikih. Pomagali smo pri begunski krizi leta 2015. Člana našega rodu sta prevzela pobudo in vodila celoten begunski center na Dobrovi, skozi katerega se je v pol leta prebilo 100 tisoč migrantov. V zadnji zdravstveni krizi, ki jo je povzročil covid-19, pa smo taborniki pomagali vsem občankam in občanom Cerkna. Poskrbeli smo za koordinacijo prostovoljcev, ki so pomagali pri premagovanju zdravstvene krize. Organizirali smo množično šivanje mask, v katerem je sodelovalo okrog 30 občank in občanov, ki so skupaj šivali maske za vsa gospodinjstva v občini. Koordinirali smo razdeljevanje materiala za maske, poskrbeli za njihovo zbiranje, razkuževanje, pripravo paketov in vodili delo gasilcev, ki so poskrbeli za distribucijo zaščitne opreme.

Obsežnejša novica je dostopna na spletni strani Primorskega vala: http://www.primorskival.si/novica.php?oid=14097&fbclid=IwAR3JakN3AblrUcom6EbATzKLWqKU76hhwLn_CTwUGTFe-KDAbVHTb85-n7I

Kategorije: slider

0 Komentarjev

Dodaj odgovor

Avatar placeholder

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

RAJ Cerkno